Pages

airequinox Web sitesi arayüzü - WD003

Yeni teknolojileri yenilikçi bir bir bakış açısı ve dinamizm ile sunan airequinox'un web sitesi, farklı cihazlarda uygun şekilde görünecek şekilde kurgulanmıştır. Başından sonuna dek bir uçak bileti alımı operasyonunu canlandıran simülasyonda, web sitesinin farklı bölümlerinin işlevsel özellikleri öne çıkmaktadır.

4 katlı minimal bir yapıda tasarlanan airequinox web sitesi arayüzünün en üst katında uçak bileti alım operasytonu ve bir banner rotasyon alanı vardır. İkinci katta şirketin uçuş yaptığı havalimanları ve şirket ile ilgili haberlerin yer verildiği bir alan, ortada uçuş takip ekranı ve sağ tarafta da anlık uçuş başarı grafiğine yer verilmiştir. Altta ise firmanın verdiği diğer hizmetlere yönelik bağlantılar ve açıklamalar yer almaktadır. En altta ise gerekli ve ihtiyaç duyulan bağlantılar karmaşıklıktan uzak, kullananları kolayca yönlendirebilecek şekilde konumlandırılmıştır.

Bilet satış operasyonu sayfaları, farklı kitlelerin erişebilirlik kabiliyetlerini arttırmak için büyük ve koyu renkli karakterlerle yazılmış, dokunmatik deneyim için özel olarak optimize edilmiştir. Uçuş durumları, uçuşlar hakkında bilgi vererek operasyonlara şeffaflık kazandırmaktadır.

Web sitesinin daha önce yayınlanan airequinox mobil uygulaması ile senkronize çalıştığı düşünülmekte ve uçuş öncesi hatırlatma ve bildirimler, bilet web sitesinden dahi alınmış olsa mobil cihazlarla ve saatlerle senkronize olabileceği kurgulanmıştır.

airequinox web sitesinde, mobil uygulamanın aksine firmanın yeşil ve mor ağırlıklı renkleri daha rahat bir izleme ve satın alma deneyimi sağlamak için tercih edilmiştir.

Daha da yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için behance.net/kaanugrasiz adresini ziyaret edebilirsiniz.


Kaan Uğrasız