Pages

Müzik albümü görsel seti — KDMA01


Albüm dışı görseller ve booklet tasarımı

Kapakta ve booklette kullanılan fotoğraflar, candanercetin.com.tr’den alınmıştır. Kapak fotoğrafındaki çiçekli elbise, kurgunun temelini oluşturan çiçekli tasarımın ilham kaynağıdır. Temel olarak 2 farklı konseptte fotoğraf kullanılmış olup bunların 1 tanesi kapakta diğer iki tanesine de kartonetin içinde yer verilmiştir.

Kartonetin genel tasarım rengini kapakta kullanılan fotoğraftaki elbisenin rengi oluşturur. Üzerine uygulanan pastel gül renkleri ve yapraklar, ürünün kurgulandığı tarih olan yaz ayları düşünülerek tasarıma dahil edilmiştir.

Kurguda yer aldığı düşünülen şarkıların başlıkları altın renkli, sözlerin kendileri ise grafit grisi ile yazılmıştır. Bu tasarım, şarkıların başlığına vurgu yapıp dikkat çekmelerini sağlamak ve açık renkli zemin üzerinde sözlerin daha kolay okunabilmesini sağlamak için düşünülmüş ve uygulanmıştır.
Canlı performanslarında son zamanlarda şarkıların hikayelerine yer vermek konusunda bir değişim geçiren sanatçı için albümün içinde belirli alanlarda yerler bırakılarak kurgusu yapılan albümü alan kişiler için mesajlar ve notlar iletmesine olanak tanınmıştır. Toplamda 4 sayfa içinde sanatçının söylemek istedikleri için uygun ebatlarda yerler ayrılmıştır.

Müzik albümü görsel setinin içinde toplam 7 birim yer alıyor. Bunlar:
1 — Albüm dışı görselleri ve booklet tasarımı
2 — Konser duyuru posterleri
3 — Konser biletleri
4 — Yaka kartları
5 — Fan iletişim materyalleri


Kaan Uğrasız